Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... dosar spre executor judecatoresc
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

dosar spre executor judecatoresc

Buna ziua! Am un contract de credit cu ipoteca la o banca.Am un nr de 3-4 rate restante , la data de azi :12.11.2012 , am un nr. total de 92 zile intarziere,as vrea sa stiu la ce nr. de zile intarziere dosarul de la banca este trimis spre executor judecatoresc???depinde de politica fiecarei banci? sau este un standard?
Legal,cesionarea dreptului de recuperare credit nerambursat porneste dupa neachitarea a 3 rate,respectiv dupa 90 de zile
Am mai auzit ca prima data se da debitul spre o firma de recuperari creante apoi spre executor?sau si/si ? depinde de politica bancii?