avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general va rog, ajutor!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

va rog, ajutor!

Buna ziua,
am vandut unei societati din Tunisia o licenta soft, factura fara TVA. Mi-au trimis o adresa in care specificau ca taxele vor fi deduse din plata licentelor de la SC X SRL si vor fi platite in numele SC X SRL catre autoritatile locale din Tunisia.
Ce trebuie sa fac mai departe? Mentionez ca firma din Tunisia nu este rezidenta in Romania.
va multumesc.

Alte discuții în legătură

Impozitare servicii facturate de nerezidenti ceapfa ceapfa Buna ziua, Iata datele ecuatiei : S.R.L din Romania primeste facturi de prestari servicii / achizitie soft din SUA de la un LLC. La plata serviciilor / ... (vezi toată discuția)
Problema fiscalitate tva victorn victorn IN LUNA AUGUST O SOCIETATE PLATITOARE DE TVA REALIZEAZA URMAT OPERATIUNI::: -EXPORTURI (IN AFARA COMUNITATII EU)IN VALOARE DE .....400.000LEI -LIVRARI DE ... (vezi toată discuția)
Punct de lucru cu cui diferit de societatea "mama" ?! Lari Paduraru Lari Paduraru Buna ziua Este normal ca un punct de lucru al unei societati sa aiba CUI diferit? Punctul de lucru este deschis in alt judet decat judetul in care are sediul ... (vezi toată discuția)