Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ce trebuie facut
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ce trebuie facut

am o intrebare. Am lucrat in Spania cu acte in regula am luat somaj si in momentul in care am terminat somajul am venit in Romania. apoi am auzit ca trebuia sa inchid ceva dar nu stiu ce si nu stiu daca e adevarat. ce se poate face si ce trebuia sa inchid si unde
1. Din ce spuneti dvs. nu se intelege nimic, dati mai multe amanunte ca sa se inteleaga ceva.

2. Trebuie sa spuneti mai clar ce ati auzit, cine v-a spus asa ceva si ce anume sa inchideti.
am auzit ca trebuie sa dau de baja . nu stiu ce inseamna asta cred ca trebuie sa ma scot din evidentele lor nu stiu am cautat pe internet dar nu am gasit nimic
crystyan2012, utilizator
Cred ca trebuia sa anuntati Serviciul Statal de Ocupare spaniol (SEPE/INEM) inaintea plecarii.