Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... valoarea salariilor compensatorii se calculeaza in ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

valoarea salariilor compensatorii se calculeaza in totalitate la pensie ?

In septembrie 2011 am iesit la pensie anticipata fara penalizare. In octombrie 2011 intreprinderea a virat la casa de pensii suma aferenta valorii de 37199 ron reprezentand salarii compensatorii . In mai 2012 am iesit la pensie pentru limita de varsta si nu mi s -a luat in calcul decat suma aferenta valorii de 10101 ron .Va rog sa -mi spuneti daca calculul a fost corect si ce baza legala a avut .
Cereti la intreprinderea unde ati lucrat o adeverinta din care sa rezulte ca s-a platit CAS pt.salariile compensatorii.Sunt sigur ca nu au platit.