Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... acte vanzare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

acte vanzare

pentru a vinde un teren arabil,ce acte imi trebuie?
1.acte de identitate al dvs si al cumparatorului.
2.titlul de proprietate al terenului
3.certificat fiscal de la administratia financiara prin care sa atestati ca sunteti la zi cu platile catre statul roman (impozitele)
4.extras de carte funciara
cadastrul facut...extrasul de carte funciara in lipsa cadastrului poate spune ca nu are deschisa carte funciara si in acest fel nu puteti spune ca nu ati obtinut extrasul de carte funcira pentru informare.cel petru autentificarea contractului de vazare cumparare il poate obtine numai notarul pe baza unei cereri facute de dvs la notarul unde se vor incheia actele.
va mai trebuie si adeverinta de la primarie ca terenul nu e dat in arenda sau trecut pt obtnerea despagubirilor Apia sau cum se numesc ele.
VA MULTUMESC