avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... intentia indirecta ca forma de vinovatie la anumite ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

intentia indirecta ca forma de vinovatie la anumite infractiuni

Buna ziua!

Va rog sa-mi dati niste exemple privind infractiunea de amenintare, violare de domiciliu, lipsirea de libertate in mod ilegal, savarsite cu intentie indirecta.

Va multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Violare de domiciliu mona m mona m buna o fosta cumnata de-a mea s-a luat de fiul meu de9 ani pe drumul de la scoala . acesta a venit f. speriat si plingind si mi- a marturisit cele petrecute. ... (vezi toată discuția)
Plangere penala violare de domiciliu sava267 sava267 Buna ziua. Am intrat intr-o situatie care imi cam da fiori ori de cate ori ma gandesc la ea. Am 21 de ani, nu am avut niciodata probleme cu politia. Saptamana ... (vezi toată discuția)
Am fost privat de libertate si ca sa pot pleca mi s-a retinut un laptop. olimpus olimpus Am fost dat afara din garsoniera unde locuiam cu 10 zile inainte de termen. Proprietara m-a atras la garsoniera spunand ca daca nu vin sa platesc o factura la ... (vezi toată discuția)