avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... tragere curent in extravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

tragere curent in extravilan

Buna ziua
intentionez sa construiesc o magazie de lemn de 5m x 5m pe teren extravilan.
magazia nu va avea fundatie ci va fi pe piloni...in fine...nu necesita autorizatie de constructie.....este un adapost agricol.
exista posibilitatea sa trag curent, legal, de la stalpul de peste drum, care e la circa 15 m de viitoarea magazie?
am nevoie de curent pentru a-mi face o fantana din care sa trag apa cu o pompa pentru a uda gradina.
Cel mai recent răspuns: CLEMENT PINTILIE , Consilier juridic 14:13, 15 Noiembrie 2012
De ce nu intrebat la FDEE Electrica?????

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Teren extravilan lorelena1306 lorelena1306 Suntem in posesia unui lot extravilan in suprafata de 1600 mp care face parte dintr-un teren parcelabil. Langa lot se afla vile nou construite. Fiind ... (vezi toată discuția)
Autorizatii de constructie pentru anexe MoniTomi MoniTomi Buna ziua. As dori daca sa poate sa ma ajutati cu o informatie. In curtea proprie doresc sa construiesc o anexa, adica o magazie de lemne. As dori sa o fac pe ... (vezi toată discuția)
Fosa, fântână, padoc limite de proprietate keops_mic keops_mic Buna ziua, Tatăl meu are un teren de 500 m2 fără nici o utilitate și doreste sa își facă: - o fântână pt asa uda copacii - o fosa septica pt ca ... (vezi toată discuția)