Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... tragere curent in extravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

tragere curent in extravilan

Buna ziua
intentionez sa construiesc o magazie de lemn de 5m x 5m pe teren extravilan.
magazia nu va avea fundatie ci va fi pe piloni...in fine...nu necesita autorizatie de constructie.....este un adapost agricol.
exista posibilitatea sa trag curent, legal, de la stalpul de peste drum, care e la circa 15 m de viitoarea magazie?
am nevoie de curent pentru a-mi face o fantana din care sa trag apa cu o pompa pentru a uda gradina.
De ce nu intrebat la FDEE Electrica?????