Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Platã concediu odihnã
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Platã concediu odihnã

În data de 25 septembrie mi - am dat demisia de la locul de muncă. În perioada de preaviz nu m-am prezentat pentru cele 4 ore pe zi. Am dreptul să primesc compensația în bani aferentă concediului de odihnă pe anul 2012 la suspendarea contractului de muncă? Menționez că nu am avut concediu nici în anul 2011 nici în 2012. Dacă am dreptul să primesc bani pentru concediu, cum trebuie să procedez pentru a intra în posesia lor?
Pentru perioada de preaviz trebuie să primesc bani cu toate că nu m-am prezentat?
Daca nu v-ati prezentat la munca nu aveti ce bani sa primiti pentru perioada de preaviz ... CO neefectuat in 2011 si 2012 se compenseaza in bani la incetarea c.i.m.