Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... suspendare permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

suspendare permis

Buna ziua, mi-a fost suspendat permisul pentru neacordare prioritate la trecerea de pietoni. Am avut dovada incepand de pe 2 octombrie timp de15 zile si dupa aceasta perioada 30 zile suspendare. Vreau sa stiu pana cand am permisul suspendat? Dupa calculele mele ar trebui ca incepand de pe 18 noiembrie sa pot conduce. Am dreptate?
Dovada expira in data de 18 oct. inclusiv.
Incepand cu 19 oct. va incepe perioada de suspendare, deci pana pe data de 22 noiembrie.