avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 473 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... problema executor judecatoresc
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

problema executor judecatoresc

sunt girant la un credit de nevoi personale ,am primit o executare silita imi opreste si mie din salariu sau numai creditoriului va multmumesc
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 10:36, 19 Noiembrie 2012
Creditor e ala care a dat banii si ii vrea inapoi.
Daca ati primit si dvs somatie, atunci si dvs veti fi executat silit, nu numai titularul contractului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am o somatie imobiliara din 18.01.2024 plicul a ajuns ... gheorghemonica80 gheorghemonica80 buna ziua, am o somatie imobiliara din 18.01.2024 plicul a ajuns la mine pe data de 2.02.2024, am 15 zile sa rezolv situatia eu initial am contractat un ... (vezi toată discuția)
Probleme cu creditul maria51 maria51 am girat pe un coleg la banca DECEBAL DEVA,colegul a mai contactat un credit cu gaj apartament,mentionez ca ambele credite le-a facut in acelas an,la creditul ... (vezi toată discuția)
Somatie girant de la societate recuperari creante ifti1967 ifti1967 O cunostinta de- a mea, la care sunt girant, nu si-a achitat creditul de nevoi personale la Banca Raiffeisen, banca a cesionat debitul firmei de recuperari EOS ... (vezi toată discuția)