avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 884 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... acte necesare obtinere cetatenie maghiara
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

acte necesare obtinere cetatenie maghiara

imi puteti spune, va rog, care sunt actele necesare pentru obtinerea cetatenie maghiare?
Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 12:44, 21 Noiembrie 2012
întrucât nu precizați și zona în care locuiți (vă ajutam cu adresă apropiată), vă puteți adresa cu o cerere în acest sens la consulatele :

1) pt.Cluj-Napoca
Piata Unirii 23, Cluj.
Telefon: 0264/596-300
Fax: 0264/594-109
E-mail: huconkol@codec.ro
Program de lucru
Program de lucru: luni-joi 8.00-16.30, vineri 8.00-14.00
Program cu publicul: luni, miercuri si vineri 8.30-12.00.

2) pt Miercurea-Ciuc
530210 Miercurea Ciuc, Str. Petofi Sandor nr.45.
Telefon: (0040-266) 20 73 35
Fax: (0040-266) 20 73 38
E-mail: titkarsag.csk@kum.hu
Program de lucru
Luni, joi: 08.30-12.30 – depunerea cererilor de viza
Marti, vineri: 08.30-12.30 – eliberarea vizelor
Miercuri-zi libera
O discutie pe aceeasi tema cu toate informatiile necesare gasiti aici:
www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vacanta cu pasapot pe nume vechi aandreadiana aandreadiana Buna ziua! urmeaza sa facem cununia civila in data de 1 septembrie, iar pe 5 avem deja biletele sa plecam in vacanta in Egipt. Intrebarea mea este daca exista ... (vezi toată discuția)
Adeverinta vechime titageorgiana titageorgiana tatal mea vrea sa isi stranga vechimea si are nevoie de arhiva de la trustul de montaj-ciment Bucuresti-TIMB....aveti cumva idee cum mai pot lua legatura sau ... (vezi toată discuția)
Casatorie cetatean roman cu cetatean sua hamzaxxxl hamzaxxxl Salut. Am si eu nevoie de ajutor va rog. Eu sunt cetatean roman, iar sotia mea este cetatean american(SUA). Ne-am casatorit religios si dorim sa facem ... (vezi toată discuția)