Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general verificare constituire venituri
Discuție deschisă în Contabilitate în general

verificare constituire venituri

care sunt reglementarile legale pentru verificare constituire venituri de catre o echipa de control pentru perioada 2002 - 2010?
Legea nr.571/2002/R(Codul fiscal), iar majorarile dupa OG nr.92/2003/R
un titlu sau capitol din Codul fiscal cu referire la verificare constituire venituri? si pentru perioada anterioara intrarii in vigoare a Codul fiscal?
luparugabriela a scris:
Legea nr.571/2002/R(Codul fiscal), iar majorarile dupa OG nr.92/2003/R

Legea 573 este din anul 2003.

Imi asum greseala.Scuze si multumesc.
Inspectiile se pot extinde pentru documente intocmite cu max.5 ani in urma la societatile mari iar la cele mici doar pe trei ani,(aici se poate pana la 5 ani doar daca sunt informatii ca s-a facut evaziune fiscala). Nu aveti nevoie de legislatie dinaintea Codului fiscal.