Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

Ce modificare s-a adus la legea pensiilor pe 20 noiembrie 2012? Daca da, este legat de varsta de pensionare,de grupa de incadrare(I,II)?

o adresa, daca va poate ajuta cu ceva: [ link extern ]
sau:[ link extern ]
toma st, utilizator
Legea nr. 263 din 16 decembrie 2010 privind sistemul unitar de pensii publice a fost modificata cel mai recent prin Decizia Curtii Constitutionale nr. 680 din 26 iunie 2012 referitoare la excepţia de neconstituţionalitate a dispoziţiilor art. 73 alin. (1) din Legea nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice. Alte modificari de atunci nu au fost.

Vad ca mai sus se mentioneaza un proiect de lege, poate ca de acel proiect ati auzit.
Dana Fatol, Avocat