Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale dobandire teren primarie cu un imobil in proprietate
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

dobandire teren primarie cu un imobil in proprietate

buna seara anul acesta am cumparat o cladire de la cooperativa de consum unde desfasor o activitate ca magazin dar terenul aferent apartine Primariei cum pot sa devin proprietar al terenului s-au daca nu pot devenii proprietar imi pot desfasura activitatea in continuare ?
Daca terenul face parte din domeniul privat al comunei, orasului prin Hotararea Consiliului Local el poate fi vandut sau va poate fi concesionat, in acest ultim caz nu deveniti proprietarul dar aveti drept de folosinta asupra terenului. Megeti la Primarie si interesati va.