avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 391 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intrebare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intrebare

Am fost sa depun actele la somaj si mi s-a spus ca figurez ca muncitor la o firma care e radiata si mi sa cerut sa aduc decizie de incetare a CIM si sa mi se treaca in revisal dar problema e ca nu stiu de unde sa iau firma ca fabrica la care am muncit 1 saptamana sa inchis de 1 an si ceva
Firma despre care este vb este Brailact
Cel mai recent răspuns: marius19881 , utilizator 00:38, 24 Noiembrie 2012
In acest caz, un extras din Revisal puteti solicita ITM-ului.
ITM-ul elibereaza extrase din REVISAL, numai in anumite cazuri ....
marius19881:

Ca sa nu pierdeti indemnizatia de somaj renuntati la acea saptamana de stagiu de cotizare.


freeelis:

Acesta nu este un caz in care ITM il poate ajuta pe om? Eu cred ca da.
Firma fiind radiata, de unde ar putea sa mai ia un extras de Revisal?:)
Numai de la ITM.

Alte discuții în legătură

Adeverinta perioada lucrata tuilleries tuilleries Buna ziua. Fiului meu ii este necesara (in vederea angajarii intr-o structura MAI), o dovada a faptului ca a lucrat la diversi angajatori si perioada, ... (vezi toată discuția)
Imposibilitatea eliberarii cartii de munca pentru somaj pe motiv ca din 2011 se anuleaza? catalinion84 catalinion84 Buna ziua Eu mi-am terminat preavizul la firma in care am lucrat si acum trebuie sa imi depun actele de somaj. Cei de la firma mi-au spus ca cei de la ITM ... (vezi toată discuția)
Unde pot gasi arhiva unei firme radiate clara - maria clara - maria Sotul meu a lucrat ca medic veterinar 2 ani de zile la firma RA- CARN SRL care a fost radiata la 04.02.2011 ca urmare a inchiderii procedurii falimentului; ma ... (vezi toată discuția)