Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Intrebare
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Intrebare

Am fost sa depun actele la somaj si mi s-a spus ca figurez ca muncitor la o firma care e radiata si mi sa cerut sa aduc decizie de incetare a CIM si sa mi se treaca in revisal dar problema e ca nu stiu de unde sa iau firma ca fabrica la care am muncit 1 saptamana sa inchis de 1 an si ceva
Firma despre care este vb este Brailact
In acest caz, un extras din Revisal puteti solicita ITM-ului.
ITM-ul elibereaza extrase din REVISAL, numai in anumite cazuri ....
marius19881:

Ca sa nu pierdeti indemnizatia de somaj renuntati la acea saptamana de stagiu de cotizare.

freeelis:

Acesta nu este un caz in care ITM il poate ajuta pe om? Eu cred ca da.
Firma fiind radiata, de unde ar putea sa mai ia un extras de Revisal?:)
Numai de la ITM.