Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Radiere autovehicol
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Radiere autovehicol

Am un autoturism imatriculat in alt judet decat cel in care am resedinta si va rog sa-mi spuneti daca pot sa-l radiez in localitatea de resedinta si ce ar presupune aceasta ? Va multumesc anticipat.
Daca dvs sunteti proprietarul auto si v-ati mutat domiciliul in alta localitatea,atunci doar radiati din evidenta fiscala a vechiului domiciliu dupa care inregistrati auto la autoritatea fiscala responsabila noului domiciliu