avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general nedepunere D 394 si D 390
Discuție deschisă în Contabilitate în general

nedepunere D 394 si D 390

O soc.nu a depus D 394 S 1 2007 si D 390 trim.1 2007.Soc.in cauza a primit prin 2009 o notificare de nedepunere D 390 si nu a depus nimic.
In cat timp se prescrie?
Cel mai recent răspuns: Vlajoaga Robert PFA , Contabil 17:03, 3 Decembrie 2012
Nu se prescrie, stiu asta de la mama.
Ultima modificare: Luni, 26 Noiembrie 2012
Andreea-Ionescu, utilizator
Mama si speram sa imi raspunda.=D>
Statusul este superb.Felicitari mamei si fiicei.Asta asa in afara intrebarii,dar m-a impresionat statusul.
Ultima modificare: Luni, 26 Noiembrie 2012
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
Simona, declaratiile trebuie sa fie depuse pe variantele de program (soft) aferente perioadei nedeclarate. Poate are noroc sa primeasca numai un avertisment.
Pe varianta avertisment nu a mers de aceea intrebam de prescriere.Mercic de raspuns.
Eu am patit-o,am avut control fiscal si s-a prescris.Era la sem II 2007,declaratia 390 si controlul in iarna 2010.394 fusese depusa.

Alte discuții în legătură

Achizitie intracomunitara stefan.cl. stefan.cl. Buna ziua, va ros sa ma sfatuiti in legatura cu urmatoarea situatie: - la sociatatea la care lucrez a avut loc o achizitie intracomunitara(mijloc fix) in ... (vezi toată discuția)
Amenda rovinieta dupa 6 luni Alibaba73 Alibaba73 Am primit prin posta amenda rovinieta care a depasit 6 luni de zile, multi au spus ca dupa 90 de zile nu esti obligat sa platesi.Este adevarat? (vezi toată discuția)
Perioada fiscala tva p_orsyka p_orsyka Buna ziua, in cazul d092 daca am depus, devin automat platitor lunar, mai trebuie sa astept vre-o decizie de la finante? Si inca o intrebare, in cazul in care ... (vezi toată discuția)