Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general nedepunere D 394 si D 390
Discuție deschisă în Contabilitate în general

nedepunere D 394 si D 390

O soc.nu a depus D 394 S 1 2007 si D 390 trim.1 2007.Soc.in cauza a primit prin 2009 o notificare de nedepunere D 390 si nu a depus nimic.
In cat timp se prescrie?
Nu se prescrie, stiu asta de la mama.
Andreea-Ionescu, utilizator
Mama si speram sa imi raspunda.=D>
Statusul este superb.Felicitari mamei si fiicei.Asta asa in afara intrebarii,dar m-a impresionat statusul.
Contabilitate sector 4 evoCONTA, Contabil
Simona, declaratiile trebuie sa fie depuse pe variantele de program (soft) aferente perioadei nedeclarate. Poate are noroc sa primeasca numai un avertisment.
Pe varianta avertisment nu a mers de aceea intrebam de prescriere.Mercic de raspuns.
Eu am patit-o,am avut control fiscal si s-a prescris.Era la sem II 2007,declaratia 390 si controlul in iarna 2010.394 fusese depusa.