Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legea 18 / 1991
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legea 18 / 1991

Am cumparat o parcela cu vita de vie si cand m-am dus sa o intabulez la cadastru mi s-a spus ca nr de parcela este trecuta gresit . Am consultat titlu de proprietate a celui ce mi-a vandut si era cel inscris pe contractul de vanzare - cumparare. Am solicitat primariei o adeverinta ca nr de parcela inscris in titltu este gresit si mi-a dat o adeverinta cu nr. corect . Precizez ca amplasamentul parcelei nu se schimba , dar este gresit trecut nr. parcelei . Intrebarea este cum pot indrepta aceasta greseala pentru ca cei de la primarie ma trimit la instanta de judecata .
Stimata Doamna,

In acest caz se impune interventia unei actiuni in instanta, respectiv o cerere de rectificare a cartii funciare.

Succes!