Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... ASIGURARI SANATATE PERSOANE FARA VENIT
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

ASIGURARI SANATATE PERSOANE FARA VENIT

am si eu o intrebare..daca o persoana va urma sa fie asigurat la casmb, incadrat in persoana fara venit, poate sa fie pus sa plateasca din urma lunile in care nu a fost deloc asigurat?? o sa fie pus sa plateasca si pentru perioada de dinainte in care nu a fost asigurata (facultatea a terminat/o in iulie..s.ar putea sa o puna sa plateasca lunile -aug,sept,oct,noi) in conditiile in care in decembrie va figura asigurata??
Cum se poate sa platesti in situatia in care esti fara venit?? Nu se poate face ceva - nu exista vreo petitie de semnat pentru sustinerea absurditatii acestei impuneri? :((
De remarcat ca legea spune sa platesti, chiar daca nu ai venit, dar nu spune de unde sa iei banii (!?).