Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrare ANAF
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrare ANAF

O organizatie sindicala are venituri doar din contributiile membrilor si din dobanzi aferente depozitelor bancare, iar cheltuielile sunt constituite din ajutoare (de deces si financiare pentru tratarea unor boli) acordate membrilor de sindicat si din cadouri acordate cu ocazia unor sarbatori. Este necesara inregistrarea acestei organizatii sindicale la ANAF si obtinerea unui cod de identificare fiscala? Mentionam ca organizatia nu are salariati si nici alte obligatii declarative si este inregistrata la judecatoria pe raza careia are sediul social societatea ai carei salariati sunt membrii acestui sindicat.Vireaza lunar cotizatie la federatia de care apartine.Trebuie facute inregistrari contabile:">Sunt noua in acest domeniu
Da, este necesara inregistrarea fiscala, veti primi cod de identificare fiscala.
cititi aici :
[ link extern ]