Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Reinoire parc auto - fonduri/finantari europene
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Reinoire parc auto - fonduri/finantari europene

Buna,
Poate sa ma ajute cinvea daca exista fonduri/finantari europene in cazul in care o firma va reinoi parcul auto, adica va schimba vehciulele de la euro 3 la euro 5?
Multumesc,
H.,
Care este domeniul de activitate al firmei,care este destinatia mijloacelor de transport?
Transport intern si international de marfuri.
Multumesc
In 2013 se va redeschide Programul de dezvoltare si modernizare a activitatilor de comercializare a produselor si serviciilor de piata unde se pot Achiziţiona mijloace de transport marfă şi mijloace de transport care să se încadreze în subgrupa 2.3.2.1.4. din Hotărârea Guvernului nr. 2139/2004 pentru aprobarea Catalogului privind clasificarea şi duratele normale de funcţionare a mijloacelor fixe, cu modificările şi completările ulterioare, pentru activităţile specifice activităţilor de comercializare a produselor şi serviciilor de piaţă şi aflate în legătură directa sau complementară cu activităţile codului CAEN pe care se accesează Programul.
Suma este de 100000 lei, cred ca nu este suficienta pentru un intreg parc auto.
Multumesc pentru raspuns.
Puteti sa imi spuneti unde gasesc mai multe informatii legat de subiect.
H.