Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Act aditional
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Act aditional

Buna ziua,

As dori si eu un model de act aditional pentru rezilierea unui contract de reprezentare/colaborare cu o firma.

Multumesc
Firma X SRL, cu sediul in Loc. …………………..…., Str……………………… ….. nr. …, judetul ………………., număr de înmatriculare J..../ .../ ..., codul fiscal RO ........................., cod IBAN: ............................................, deschis la banca ........................................., reprezentată prin Dl. ..........................., functia – ....................., în calitate de Prestator,

Si

Autoritatea contractanta Firma Y SRL, cu sediul in Loc. …………………..…., Str……………………… ….. nr. …, judetul ………………., număr de înmatriculare J..../ .../ ..., codul fiscal RO ........................., cod IBAN: ............................................, deschis la banca ........................................., reprezentată prin Dl. ..........................., functia – ..........................., în calitate de Beneficiar, hotarasc modificarea contractului anterior enuntat, dupa cum urmeaza:

Art. 1 Incetarea contractului de prestari servicii, incepand de azi, data semnarii prezentului act aditional, incetare intervenita inainte de termen (zi/ll/an), ca urmare a acordului partilor.

Prezentul act aditional s-a incheiat la ………….., azi …………., in doua exemplare, cate unul pentru fiecare parte.

Cu stima.
~ Conținut șters la cerere ~
Intai se trimite o instiintare prin care ii anuntam ca vrem sa incetam colaborarea.