Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... act aditional prelungire contract
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

act aditional prelungire contract

Buna ziua,
Ma poate ajuta cineva cu un model de act aditional pentru prelungirea unui contract?
Puteti folosi modelul urmator:

ACT ADITIONAL nr. 1/ ____

la contractul ____ nr. ____

1. PARŢILE CONTRACTANTE

S.C. ___S.R.L., persoană juridică română cu sediul în _____, înregistrată la Oficiul Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul ___ sub nr. J ____, cod unic de înregistrare fiscală RO ____, cont ___ deschis la ___, reprezentată de ___, administrator, ___ în calitate de ____
şi
S.C. ___S.R.L., persoană juridică română cu sediul în _____, înregistrată la Oficiul Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul ___ sub nr. J ____, cod unic de înregistrare fiscală RO ____, cont ___ deschis la ___, reprezentată de ___, administrator, ___ în calitate de ____

de comun acord au hotărât completarea unor prevederi contractuale după cum urmează:

ARTICOL UNIC

ART. 2 ___ se completează/ modifica si va avea urmatorul continut:
_______________

Toate celelalte prevederi contractuale rămân nemodificate.
Prezentul act adiţional s-a încheiat astăzi, __, în două exemplare originale, câte unul pentru fiecare parte şi intră în vigoare la data de ___.

S.C. _____ S.C. ____
multumesc
Este corect ca actul aditional la CIM sa aiba o data ulterioara datei de la care el produce efecte: ex. act nr 1/6.04.2012 si produce efecte de la data de 01.04.2012?
Da, in cazul in care partile sunt de acord, cu recomandarea ca data incheierii contractului sa aiba loc in aceeasi luna cu data intrarii in vigoare a contractului