Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general contract inchiriere
Discuție deschisă în Contabilitate în general

contract inchiriere

:((buna! vreau un model la actul aditional pentru prelungirea actului de inchiriere. va rog mult!imi trebuie astazi! multumesc#-o
puteti folosi modelul de mai jos:

ACT ADITIONAL NR. ----
la contractul de închiriere nr. --------

1. PARTILE CONTRACTULUI:
1.1. Societatea comercialã ----- cu sediul în mun. -------, înmatriculatã la O.R.C. de pe lângã Tribunalul ----- sub nr. J -----, CUI -----, cont bancar nr. ------,
reprezentatã de dl. Director General ------, în calitate de LOCATOR,
şi
1.2. Societatea comercială ---- S.R.L. cu sediul în mun. -----, înmatriculată la O.R.C. de pe lângă Tribunalul ----- sub nr. J ----, CUI ------, cont bancar nr.------,reprezentată de dl. Director General -----, în calitate de CHIRIAS,

de comun accord au convenit încheierea prezentului Act Adiţional la Contractul de închiriere cu respectarea urmãtoarelor clauze:

PUNCTUL 1
ART. --- Durata Contractului se modificã astfel:
“6.1. Durata închirierii se prelungeşte cu un an calendaristic, respectiv între ----.”

Toate celelalte clauze contractuale rãmân nemodificate.
Prezentul Act Adiţional s-a încheiat astãzi, __________, în 2 (douã) exemplare originale, câte unul pentru fiecare Parte, şi intrã în vigoare la data de 01.01.2010.

LOCATOR, CHIRIAS,