avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 935 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Consultare avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Consultare avocat

As dori sa stiu daca pentru o consultare initiala a unui avocat, in vederea prezentarii unei cauze si examinarea posibilitatii de actiune in instanta se percepe un onorariu, sau doar in momentul in care persoana in cauza se hotaraste sa actioneze in instanta. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: ContSters58959 , utilizator 21:05, 29 Noiembrie 2012
Avocatul traieste si din consultatii, adica ceea ce doriti d-voastra, nu numai din reprezentare in instanta!
Ultima modificare: Joi, 29 Noiembrie 2012
ContSters259670, utilizator
Buna seara ,
daca va rezumati numai la o informatie platiti doar consultatia daca il si angajati pe avocat pentru rezolvarea problemei platiti onorariu stabilit in urma studierii analizari complexitati cauzei .
bafta

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Informare onorarii avocati mponta73 mponta73 Buna ziua As dori sa aflu ce tarife se practica pentru onorariul unui avocat care te reprezinta intr -un proces. (vezi toată discuția)
Tarif avocat ursu1980 ursu1980 Cam cat ma costa(in medie) o programare la un avocat pentru ai explica problema mea apartinand codului civil(probleme succesorale) si ami spune daca este ... (vezi toată discuția)
Reclamatie contra unui avocat ContSters172664 ContSters172664 [b]Pe data de 28 Septembrie2010,am vorbit cu un avocat cu privire la un caz de succesiune si mi-a spus sa vin pe 30 Septembrie 2010,la biroul sau si am ... (vezi toată discuția)