Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Consultare avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Consultare avocat

As dori sa stiu daca pentru o consultare initiala a unui avocat, in vederea prezentarii unei cauze si examinarea posibilitatii de actiune in instanta se percepe un onorariu, sau doar in momentul in care persoana in cauza se hotaraste sa actioneze in instanta. Multumesc.
Avocatul traieste si din consultatii, adica ceea ce doriti d-voastra, nu numai din reprezentare in instanta!
ContSters259670, utilizator
Buna seara ,
daca va rezumati numai la o informatie platiti doar consultatia daca il si angajati pe avocat pentru rezolvarea problemei platiti onorariu stabilit in urma studierii analizari complexitati cauzei .
bafta