avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 499 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... examen 13 din 15
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

examen 13 din 15

Buna ziua in urma cu un an si jumatate mi-a fost suspendat permisul pentru 90 de zile(viteza) si am beneficiat de reducerea la 30 de zile in urma acelui examen"13 din 15".Zilele trecute un nenea politist mi-a ridicat permisul pentru 30 de zile,depasire neregulamentara, imi va adauga cumva"coda"de care am fost iertat sau raman la cele 30 de zile.(art 120,lit j)?
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 18:40, 1 Decembrie 2012
nu se adauga perioada de suspendare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reeexaminare Marinela98 Marinela98 Bună ziua, am fost surprinsa pe autostrada cu viteza de 170 km/h, in momentul acela nu implinisem 1 an de cand am obtinut permisul, deci limita pentru mine ... (vezi toată discuția)
Suspendarea permisului in urma unui proces la care nu m-am prezentat esperanta esperanta in 2008 ma prins radarul cu o viteza de 140 km ,agentul de circulatie a dispus masura suspendari permisului 90 zile;evident ca am facut contestatie la ... (vezi toată discuția)
Mi-a fost suspendat permisul pentru 90 de zile Dragos9345 Dragos9345 Am obtinut permisul de conducere in iulie iar in martie mi-a fost suspendat pentru viteza de 208km/h pe autostrada pentru o perioada de 90 de zile. Stiu ca nu ... (vezi toată discuția)