Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... examen 13 din 15
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

examen 13 din 15

Buna ziua in urma cu un an si jumatate mi-a fost suspendat permisul pentru 90 de zile(viteza) si am beneficiat de reducerea la 30 de zile in urma acelui examen"13 din 15".Zilele trecute un nenea politist mi-a ridicat permisul pentru 30 de zile,depasire neregulamentara, imi va adauga cumva"coda"de care am fost iertat sau raman la cele 30 de zile.(art 120,lit j)?
nu se adauga perioada de suspendare.