avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 389 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tatal in concediul de maternitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tatal in concediul de maternitate

Buna ziua, am si eu o intrebare si nu stiu cui sa ma adresez.Anul acesta am nascut si am intrat in concediul de crestere a copilului pentru o perioada de 2 ani si as vrea sa stiu daca dupa un an, pot face schimb cu sotul, adica sa intre el in concediu de crestere copil pentru anul urmator,iar eu sa ma intorc la servici.Daca stie cineva ceva, va rog mult sa-mi spuna si ce ar trebui facut sau macar daca stie cineva unde ar trebui exact sa ma adresez.Multumesc
Cel mai recent răspuns: florry_georgiana , utilizator 21:23, 4 Decembrie 2012
multumesc mult de tot pentru raspunsuri, am sa incerc sa ajung si la directia muncii, acolo unde mi-am depus dosarul pentru CCC
Sau intrebati la A.N.P.I.S. ...
[ link extern ] /
am reusit astazi sa iau legatura cu cei care se ocupa la noi in judet de CCC si mi s-a spus ca se poate ca tatl sa intre in concediul cat timp vrea, MINIM o luna, dar maxim nu conteza, trebuie doar ca el sa-si indeplineasca conditiile pentru a beneficia de indemnizatie si sa faca acelasi dosar pe care l-am facut si eu,inca o data multumesc mult pentru toate raspunsurile si sper ca informatiile sa fie utile si altor persoane

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu pentru cresterea copilului - tata cfilip20 cfilip20 Buna ziua. Din Art. 11 OUG 111/2010 am inteles ca tata are dreptul la o luna de CCC, nu este obligatoriu, dar chiar daca nu isi ia aceasta luna de concediu, ... (vezi toată discuția)
Concediu crestere copil tata claudialexe claudialexe Buna ziua.As dori sa stiu daca tatal mai este obligat sa-si ia luna de concediu crestere copil daca mama se intoarce mai devreme la munca.Si daca da ,puteti ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie - concediu paternal irinao irinao Buna ziua. Nu am reusit sa identific in forum raspunsul la urmatoarea intrebare. Imi cer scuze daca se repeta. In cazul in care parintele aflat in CCC revine ... (vezi toată discuția)