Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Tatal in concediul de maternitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Tatal in concediul de maternitate

Buna ziua, am si eu o intrebare si nu stiu cui sa ma adresez.Anul acesta am nascut si am intrat in concediul de crestere a copilului pentru o perioada de 2 ani si as vrea sa stiu daca dupa un an, pot face schimb cu sotul, adica sa intre el in concediu de crestere copil pentru anul urmator,iar eu sa ma intorc la servici.Daca stie cineva ceva, va rog mult sa-mi spuna si ce ar trebui facut sau macar daca stie cineva unde ar trebui exact sa ma adresez.Multumesc
multumesc mult de tot pentru raspunsuri, am sa incerc sa ajung si la directia muncii, acolo unde mi-am depus dosarul pentru CCC
Sau intrebati la A.N.P.I.S. ...
[ link extern ] /
am reusit astazi sa iau legatura cu cei care se ocupa la noi in judet de CCC si mi s-a spus ca se poate ca tatl sa intre in concediul cat timp vrea, MINIM o luna, dar maxim nu conteza, trebuie doar ca el sa-si indeplineasca conditiile pentru a beneficia de indemnizatie si sa faca acelasi dosar pe care l-am facut si eu,inca o data multumesc mult pentru toate raspunsurile si sper ca informatiile sa fie utile si altor persoane