Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale probleme SRL,insolventa??
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

probleme SRL,insolventa??

buna tuturor,am fost plecat din tara o perioada mai lunga,in timpul acesta contabila nu a mai depus nimic la finante din 2010.am pe firma un stoc de marfa,piese auto,mai exact,la care le-am facut retur in 2009.contabila a pierdut sau nu stiu ce sa intamplat cu factura de retur pt a scoate stocul de marfa,si apare un stoc de marfa la finante.acum ei vor sa bage firma in insolventa ca am de plata penalizari nu stiu exact de la ce.in jur de 1500 ron.ce e de facut??ce se poate intampla daca fac ei procedura de insolventa??
Buna ziua!

Insolventa nu poate fi ceruta decat daca datoriile societatii depasesc suma de 45.000 lei.
multumesc....=D>