avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 772 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Legea protectiei animalelor
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Legea protectiei animalelor

rog ajutor cu textul legii 205/2004 (MO 531/2004) privind protectia animalelor cu modificarile la zi.
multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 21:46, 4 Decembrie 2012
Puteti citi aici Legea 205 din 2004 actualizata prin Legea nr. 9/2008 - pentru modificarea şi completarea Legii nr. 205/2004 privind protecţia animalelor 18 ianuarie 2008


[ link extern ] /
va multumesc
tot eu...parca mai era o modificare in 2011 care nu apare in linkul trimis de dvs....
Nu mai sunt modificari dupa anul 2008.

[ link extern ]

Exista la Senat din 01.10.2012 o Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.205/2004 privind protecția animalelor, publicată în Monitorul Oficial nr.531 din 14 iunie 2004, cu modificările și completările ulterioare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legile privind detinerea de animale exotice Luca_20184 Luca_20184 Exista legii in Romania care interzic detinerea de animale exotice? (vezi toată discuția)
Reglementari ambalaj LoredanaSTG LoredanaSTG Buna seara, Poate sa imi spuna cineva daca exista o lege care sa prevada care sunt informatiile obligatorii pe ambalajele de produse? (specificatii tehnice, ... (vezi toată discuția)
Help ! veritas veritas Va rog sa imi spuneti daca legea 567/2004 a suferit modificari pana la data actuala. Daca da, imi poate oferii cineva varianta modificata? Multumesc (vezi toată discuția)