Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Monitorul Oficial al Romaniei in format electronic nu ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Monitorul Oficial al Romaniei in format electronic nu mai este accesibil!

Cam de o ora pe pagina oficiala a Monitorului Oficial, la functia e -Monitor nu mai este accesibil monitorul in format electronic, ci doar sumarul!

Culmea tupeului, argumentul este urmatorul articol al O.G. 23/2008:

ART. 15^2
Regia Autonomă realizează şi un produs electronic, accesibil pe internet, care este destinat exclusiv informării gratuite a persoanelor fizice asupra actelor ce se publică în Monitorul Oficial al României."
poate e o problema temporara. :)
As vrea sa cred acest lucru! Dar sincer nu cred. Stateam de o ora pe pagina lor azi, asteptam sa incarce monitorul 63. Pe margine era trecut sumarul. Dar monitorul nu mai era incarcat. Apoi tot formatul a fost modificat.

[ link extern ]
Dat fiind ca vedem numai noi doi discutia asta ;), ai promisiunea mea ca pana in aprilie - mai o sa ai la Avocatnet.ro un sistem gratuit si mult mai bun decat oferea pana acum Monitorul Oficial.
Vad ca nu este o problema temporara acest lucru ... se pare ca interpretarea data acelui articol este in sensul de a prezenta sumarul actelor publicate in M.Of. nu si continutul acestora ... :(
Sigur nu e ceva temporar, de o saptamana urmaresc, totusi cu OG 23/2008 cum ramane? sau e gratis doar titlul?