Forum Discuţii juridice Să schimbăm împreună legea Cum obligam Monitorul Oficial sa publice gratuit ...
Discuție deschisă în Să schimbăm împreună legea

Cum obligam Monitorul Oficial sa publice gratuit legile tarii?

Ce actiune exista pentru a putea obliga RA MO sa publice
ONLINE gratuit Monitorul cu toate partile lui ???

Cum se poate ataca aceasta norma?
Art. 152 . — Regia Autonoma «Monitorul Oficial» realizeaza un produs
electronic continand actele publicate, care poate fi accesat gratuit
pe internet si este disponibil, in varianta pentru citire, timp de 10
zile de la publicarea respectivelor acte. Sumarele monitoarelor
oficiale sunt accesibile permanent.”

Aveti idee?

Alberto Kurtyan
albertokurtyan a scris:

Ce actiune exista pentru a putea obliga RA MO sa publice
ONLINE gratuit Monitorul cu toate partile lui ???

Cum se poate ataca aceasta norma?
Art. 152 . — Regia Autonoma «Monitorul Oficial» realizeaza un produs
electronic continand actele publicate, care poate fi accesat gratuit
pe internet si este disponibil, in varianta pentru citire, timp de 10
zile de la publicarea respectivelor acte. Sumarele monitoarelor
oficiale sunt accesibile permanent.”

Aveti idee?

Alberto Kurtyan

Ideea este excelenta si daca am cum o sustin.Totusi ,cred ca daca R.A.-M.O. ar face acest lucru ar avea probleme financiare.Deci din motive de rentabilitate nu cred in realizarea acesti idei,repet,excelenta.Poate doar daca se realizeaza un contract intre "Legalnet"/"Avocatnet" si institutia amintita
Cu respect,
r.gabi