avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 336 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale anexa la decizie asociat unic - contorul de cuvinte
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

anexa la decizie asociat unic - contorul de cuvinte

Doresc să întrb daca se contorizeaza şi antetulcu denumirea societăţii , CUI . Nr in reg . comerţului .
Cel mai recent răspuns: mmarcelcozma , utilizator 09:18, 13 Octombrie 2010
Da, se contorireaza tot textul.
intreg textul, cu spatii cu tot.

Totusi, atunci cand se publica in extras, si scrieti EXTRAS in coltul de sus, deasupra titlului, contorizarea trebuie facuta de la inceperea titlului.

Oricum, pentru o minimizare a numarului de semne (caractere), puteti omite din cadrul Hotararii AGA, toate datele personale: CNP, data, locul nasterii, mama, tata, buletin, domiciliu, cetatenie, etc.

Acestea nu sunt nici necesare, nici utile.
Ba din contra.

Alberto Kurtyan
Se contorizeaza tot textul. Asa apare in word.
Word contorizeaza textul selectat.
Mai intii selecteaza textul.

In lege nu scrie ca aceasta contorizare se face cu programul word. Word este o unealta. Mai sunt multe altele.

Contorizarea o poti face si numarind pe degete. Nu mai serviti gogosile luate de la altii.

Alberto Kurtyan
albertokurtyan a scris:

intreg textul, cu spatii cu tot.

Totusi, atunci cand se publica in extras, si scrieti EXTRAS in coltul de sus, deasupra titlului, contorizarea trebuie facuta de la inceperea titlului.

Oricum, pentru o minimizare a numarului de semne (caractere), puteti omite din cadrul Hotararii AGA, toate datele personale: CNP, data, locul nasterii, mama, tata, buletin, domiciliu, cetatenie, etc.

Acestea nu sunt nici necesare, nici utile.
Ba din contra.

Alberto Kurtyan



Ma scuzari, dar la Bucuresti nu mi-au fost primite dosare fara date personale.
Cu respect, Micsa Rodica

Alte discuții în legătură

Inregistrare mentiune la orc doinytza doinytza Am o problema f.urgenta si sunt in dilema: sc cu patroni p.f.straine, modifica o clauza din actul constitutiv prin hot.aga. Hot.aga este in limba respectiva, a ... (vezi toată discuția)
Este legal ca orc si ministerul de finante sa publice pe internet si vanda informatii personale ale pfa ang-2012 ang-2012 Acum 4 ani mi-am infiintat PFA. Dupa un an de activitate am suspendat si am radiat PFA-ul. Acum cateva zile m-am cautat pe google si spre surprinderea mea ... (vezi toată discuția)
Colaborare pfa Angie_31 Angie_31 Buna seara! Mentionez ca sunt PFA si sunt traducator autorizat pe o limba straina. Este in regula sa colaborez cu alti PFA traducatori autorizati pe alte limbi ... (vezi toată discuția)