Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale anexa la decizie asociat unic - contorul de cuvinte
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

anexa la decizie asociat unic - contorul de cuvinte

Doresc să întrb daca se contorizeaza şi antetulcu denumirea societăţii , CUI . Nr in reg . comerţului .
Da, se contorireaza tot textul.
intreg textul, cu spatii cu tot.

Totusi, atunci cand se publica in extras, si scrieti EXTRAS in coltul de sus, deasupra titlului, contorizarea trebuie facuta de la inceperea titlului.

Oricum, pentru o minimizare a numarului de semne (caractere), puteti omite din cadrul Hotararii AGA, toate datele personale: CNP, data, locul nasterii, mama, tata, buletin, domiciliu, cetatenie, etc.

Acestea nu sunt nici necesare, nici utile.
Ba din contra.

Alberto Kurtyan
Se contorizeaza tot textul. Asa apare in word.
Word contorizeaza textul selectat.
Mai intii selecteaza textul.

In lege nu scrie ca aceasta contorizare se face cu programul word. Word este o unealta. Mai sunt multe altele.

Contorizarea o poti face si numarind pe degete. Nu mai serviti gogosile luate de la altii.

Alberto Kurtyan
albertokurtyan a scris:

intreg textul, cu spatii cu tot.

Totusi, atunci cand se publica in extras, si scrieti EXTRAS in coltul de sus, deasupra titlului, contorizarea trebuie facuta de la inceperea titlului.

Oricum, pentru o minimizare a numarului de semne (caractere), puteti omite din cadrul Hotararii AGA, toate datele personale: CNP, data, locul nasterii, mama, tata, buletin, domiciliu, cetatenie, etc.

Acestea nu sunt nici necesare, nici utile.
Ba din contra.

Alberto Kurtyan

Ma scuzari, dar la Bucuresti nu mi-au fost primite dosare fara date personale.
Cu respect, Micsa Rodica