Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Retragere plangere prealabila
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Retragere plangere prealabila

Buna ziua . Va rog sa imi raspundeti daca cererea de retragere a plangerii prealabile - impacarea partilor ( proces penal ) este valabila daca este data doar in fata instantei sau poate fi trimisa postal dupa ce a fost data in fata unui notar ?
Va multumesc anticipat .
Poate fi expediată şi prin poştă , cu confirmare de primire, declaraţia de retragere a plângerii penale prealabile autentificată de notarul public sau, retragerea ar putea avea loc prin intermediul avocatului, dacă acesta are procură specială în acest sens.
Va multumesc foarte mult !