Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... AJUTOR..................
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

AJUTOR..................

Buna,
Am mare nevoie de ajutor,lucrez la o firma ca si economist, si din pacate am observat ca de ceva timp, primesc spre inregistrare facturi cam dubioase,
Ce pot eu sa fac,
Pot sa fiu acuza de ceva..................
mersi mult
Cred ca ar trebui sa anuntati conducerea unitatii. In caz contrar chiar puteti sa fiti acuzata de creearea unui prejudiciu firmei in care lucrati.
Da,dar chiar administratorul mi le aduce.i-am dat sa citeasca legea evaziunii fiscale si s-a uitat lung la mine, ce pot eu sa fac??
Cine a semnat de primire acele facturi?
Daca le-a semnat administratorului....o sa suporte si consecintele legale .