Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... PFA 2013, infiintare si impozite
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

PFA 2013, infiintare si impozite

A fost anulat impozitul forfetar aplicabil la PFA ?
Cred ca va referiti la impozitul altcuiva deja anulat, cel care a fost pe la SRL-uri.
Altfel, PFA-urile au avut in trecut si au si acum 2 tipuri de de calcul al venitului net: in sistem real(contabilitate in partida simpla)si norme de venit aplicabil la anumite coduri CAEN(mai pe scurt forfetar...)