Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Citatie - dosar penal
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Citatie - dosar penal

Buna ziua,

Am si eu o intrebare, cum se procedeaza in cazul onorariului pentru o reprezentare la parchet, se percepe onorariu pentru fiecare reprezentare in fata procurorului?!!

Multumesc
depinde de faza procesului si de calitatea dvs....onorariu e fixat de avocat si se percepe pt reprezentare pe fiecare stadiul al procesului.
Depinde.
Poate fi mai avantajos pentru dvs. sa il platiti de fiecare data.
In caz contrar va poate cere o suma mare pentru toata urmarirea penala.
Nu se stie niciodata cate cereri ar avea de facut, plangeri, memorii...