avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 456 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general reevaluare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

reevaluare

Trebuie sa fac o reevaluare contabila a unei constructii , ma puteti ajuta cum trebuie sa procedez , am citit toate legile dar mai mult m-am incurcat decat sa inteleg ceva . Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cecilia35 , utilizator 09:18, 14 Decembrie 2012
Mersi mult, mi-a fost de mare folos insa trebuie sa duc reevaluarea si la primarie pentru stabilire impozit pe 2013 si nu vor sa-mi accepte pe motiv ca nu trebuie sa scad amortizarea , ei vor la valoarea actuala plus indicele si mentionez ca valoarea cladirii oricum se majoreaza deci nu se pune problema ca as micsora valoarea. In acest caz ce ma sfatuiti cum sa procedez???

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reevaluare cladire rialer rialer -prima reevaluare 31.12.2008 cu valoare majorata -a doua reevaluare 31.12.2011 cu diminuare de valoare (vezi toată discuția)
Inregistrari contabile reevaluare cladiri Silvia Dumitru Silvia Dumitru Buna ziua, 1.In dec 2010 s-a facut reevaluarea cladirilor astfel: Val ctbla 910.451 lei Val justa 1.072.735 lei rezultand o crestere de 166.031 lei.La ... (vezi toată discuția)
Reevaluare constructii si teren alenka alenka Am urmatoarea problema,am o constructie care nu a mai fost reevaluata si am reevaluat-o la 31.12.2011 astfel valoarea ei initiala era 1143951.87 iar valoarea ... (vezi toată discuția)