Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general reevaluare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

reevaluare

Trebuie sa fac o reevaluare contabila a unei constructii , ma puteti ajuta cum trebuie sa procedez , am citit toate legile dar mai mult m-am incurcat decat sa inteleg ceva . Va multumesc
Mersi mult, mi-a fost de mare folos insa trebuie sa duc reevaluarea si la primarie pentru stabilire impozit pe 2013 si nu vor sa-mi accepte pe motiv ca nu trebuie sa scad amortizarea , ei vor la valoarea actuala plus indicele si mentionez ca valoarea cladirii oricum se majoreaza deci nu se pune problema ca as micsora valoarea. In acest caz ce ma sfatuiti cum sa procedez???