Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare auto adusa din germania
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare auto adusa din germania

Buna seara stimata echipa! Am si eu o intrebare la dumneavoastra sau la utilizatori acestei pagini. Am achizitionat o masina acuma cateva zile si nu am facut contract de vanzare cumparare ca cel de la care am cumparato a zis ca nu imi trebuie cand o inmatriculez sau nu mai retin exact minte ce mia zis.Dar am copie de buletin al persoanei respective , am numar de telefon am adresa tot...Am toate actele masini...am cheile etc.E un om foarte de treaba , el mia zis cand mers sa o inmatriculez sa il contactez...dar din cate am inteles imi trebuie in contract de vanzare cumparare intre mine si ala roman...ca cred ca este dontract de vanzare intre german si roman iar cred ca va trebui intre mine si roman nu?sau cum procedez?pot face si asa la vrajeala cum sar zice un contract de vanzare cumparare?o data ce am datele? Va rog sugerati-mi dumneavoastra ce sa fac.
Deci ca sa o inmatriculez sau sa scot numere rosti ce acte am nevoie?Si contract de vanzare cumparare pot face si eu?Nu vreau sa ma trezesc cu surprize