avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 246 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare auto adusa din germania
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare auto adusa din germania

Buna seara stimata echipa! Am si eu o intrebare la dumneavoastra sau la utilizatori acestei pagini. Am achizitionat o masina acuma cateva zile si nu am facut contract de vanzare cumparare ca cel de la care am cumparato a zis ca nu imi trebuie cand o inmatriculez sau nu mai retin exact minte ce mia zis.Dar am copie de buletin al persoanei respective , am numar de telefon am adresa tot...Am toate actele masini...am cheile etc.E un om foarte de treaba , el mia zis cand mers sa o inmatriculez sa il contactez...dar din cate am inteles imi trebuie in contract de vanzare cumparare intre mine si ala roman...ca cred ca este dontract de vanzare intre german si roman iar cred ca va trebui intre mine si roman nu?sau cum procedez?pot face si asa la vrajeala cum sar zice un contract de vanzare cumparare?o data ce am datele? Va rog sugerati-mi dumneavoastra ce sa fac.
Cel mai recent răspuns: Florynel_Bfi , utilizator 17:40, 12 Decembrie 2012
Deci ca sa o inmatriculez sau sa scot numere rosti ce acte am nevoie?Si contract de vanzare cumparare pot face si eu?Nu vreau sa ma trezesc cu surprize

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inselaciune marian1982 marian1982 buna seara,am cumparat o masina care a fost adusa din germania.cel de la care am cumparat-o mia adus actele,cheile masinii si toate parea in regula.am cumparat ... (vezi toată discuția)
Nu stiu cum sa mai procedez!!! turculetcatalin turculetcatalin Am cumparat un autoturism import Germania de la o persoana din Iasi, am facut contract de vanzare cumparare si am primit si fiscal de la aceasta, surpriza a ... (vezi toată discuția)
Masina din franta, contract de cumparare vanzare din germania Sirbu88 Sirbu88 Buna ziua, am cumparat o masina de la o firma din germania iar actele masini sunt in limba franceza. Am fost sa scot numere rosi iar domnul de la politie mia ... (vezi toată discuția)