Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Revisal

Buna ziua !

Daca un salariat face o cerere prin care solicita concediu fara salariu pe o perioada mai mare, deci in perioada respectiva fiind incluse si sambete si duminici, cum se face inscrierea in revisal ?

Exemplu : cerere nr. ...../.........CFS pt perioada 3 – 24 decembrie 2012.
E corect sa completez la data inceput suspendare 3.12.2012 si la data sfarsit ,respectiv incetare 24.12.2012 ?

In acest mod, la raport salariat apar la interval suspendare mai multe zile ( fiind incluse si zilele de weekend) . Totusi suspendarea se face in baza unei singure cereri in care se solicita CFS pentru perioada respectiva.

Va rog sa-mi dati un sfat privind completarea corecta ! Multumesc !
Daca perioada de CFS este cuprinsa intre 03.12 - 24.12.2012 in REVISAL operati astfel :
- data inceput suspendare = 03.12.2012

- data sfarsit/incetare suspendare = 24.12.2012