avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlul de proprietate vs plan de situatie cadastral
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlul de proprietate vs plan de situatie cadastral

Buna ziua,

Va scriu in speranta ca ma veti putea lamuri in problema cu care ma confrunt de ceva timp.
Astfel , sunt in mijlocului unei proceduri de succesiune.S-a eliberat de catre Prefectura judetului in care sunt terenurile titlu de proprietate in 1994.Mostenitorii mentionati in titlul specificat mai sus nu corespund cu realitatea si nici cu planurile de situatie ce mi s-au eliberat de la cadastru.
Vorbind cu cei de la OCPI , aratandu-le documentul in cauza, mi-au recomandat sa ma adresez judecatoriei pentru a anula titlul de proprietate.
Intrebarea mea este urmatoarea :cui atribui titlul de parat pentru a incepe procesul de anulare ?
Cel mai recent răspuns: Marina_Ina , utilizator 18:34, 15 Decembrie 2012
Persoanelor inscrise in mod incorect in titlul de proprietate, comisiei locale si judetene de fond funciar si OCPI-ului.
Daca persoanele inscrise in titlul de proprietate sunt decedate iar mostenitorii lor nu se cunosc cum se procedeaza?
TP este sub incidenta L. 18/91

Multumesc pentru raspunsul anterior.
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Decembrie 2012
Marina_Ina, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema cu titlul de proprietate... gigelas gigelas Buna seara, În cuprinsul TP s-au mentionat parcele de teren,ca fiind in extravilan,cand acestea sunt,de fapt in intravilan. Culmea e,ca si in Procesul Verbal ... (vezi toată discuția)
Plangere impotriva hotararii comisiei judetene viragvari viragvari Buna ziua, As vrea sa stiu care este procedura pentru a depune o plangere impotriva hotararii comisiei judetene privind un TP . Imi trebuie un avocat? Care ... (vezi toată discuția)
Eliberare titlu de proprietate Liana Iura Liana Iura care sunt posibilitatile pentru a se emite un titlu de proprietate in favoarea unei parohii ortodoxe, pentru o suprafata de teren care figureaza in C.F. pe ... (vezi toată discuția)