Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Titlul de proprietate vs plan de situatie cadastral
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Titlul de proprietate vs plan de situatie cadastral

Buna ziua,

Va scriu in speranta ca ma veti putea lamuri in problema cu care ma confrunt de ceva timp.
Astfel , sunt in mijlocului unei proceduri de succesiune.S-a eliberat de catre Prefectura judetului in care sunt terenurile titlu de proprietate in 1994.Mostenitorii mentionati in titlul specificat mai sus nu corespund cu realitatea si nici cu planurile de situatie ce mi s-au eliberat de la cadastru.
Vorbind cu cei de la OCPI , aratandu-le documentul in cauza, mi-au recomandat sa ma adresez judecatoriei pentru a anula titlul de proprietate.
Intrebarea mea este urmatoarea :cui atribui titlul de parat pentru a incepe procesul de anulare ?
Persoanelor inscrise in mod incorect in titlul de proprietate, comisiei locale si judetene de fond funciar si OCPI-ului.
Daca persoanele inscrise in titlul de proprietate sunt decedate iar mostenitorii lor nu se cunosc cum se procedeaza?
TP este sub incidenta L. 18/91

Multumesc pentru raspunsul anterior.
Marina_Ina, utilizator