Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Recuperare taxa pentru emisiile poluante
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Recuperare taxa pentru emisiile poluante

Buna ziua!
Pentru o masina, in speta Logan, la prima inmatriculare se mai recupereaza taxa pentru emisiile poluante?
Multumesc
Taxa de poluare se poate recupera, in momentul de fata doar pentru masinile second-hand achizitionate din UE. Pentru masinile noi, sau cele second-hand inmatriculate in tara, taxa auto nu se poate recupera.