avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Recuperare taxa pentru emisiile poluante
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Recuperare taxa pentru emisiile poluante

Buna ziua!
Pentru o masina, in speta Logan, la prima inmatriculare se mai recupereaza taxa pentru emisiile poluante?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Alina Borza , Avocat 09:41, 18 Decembrie 2012
Taxa de poluare se poate recupera, in momentul de fata doar pentru masinile second-hand achizitionate din UE. Pentru masinile noi, sau cele second-hand inmatriculate in tara, taxa auto nu se poate recupera.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa auto pentru logan nou moc_laura moc_laura Buna ziua, am tot urmarit topicele pe tema mult controversatei taxe de prima inmatriculare si vreau sa stiu daca se poate recupera si pentru autoturismele ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa prima inmatriculare SC Global Expert Consulting SRL SC Global Expert Consulting SRL Buna ziua, in luna martie 2008, am achizitionat un autoturism in leasing financiar pentru care am platit la vremea aceea o taxa de prima inmatriculare (TPI) ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto CiprianMihai CiprianMihai Persoana fizica in calitate de al doilea proprietar,pot recupera taxa auto platita de primul proprietar al masinii? Taxa de prima inmatriculare a fost ... (vezi toată discuția)