Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis auto

Buna ziua,sunt posesor al unui permis auto ctg.B,valabil pina in anul 2017 iar {radio sant],spune ca de la anul suntem obligati sa ne schimbam permisele actuale cu cele internationale deoarece actualele isi vor pierde valabilitatea.Este ceva real sau doar zvonuri?.Cum trbuie sa procedez ?Va multumesc.O zi buna.
permisul de conducere isi pastreaza termenul de valabilitate;la reinnoire veti face fisa medicala auto,fisa detinatorului,etc.