Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii venit din doua locuri de munca cum imp. ?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

venit din doua locuri de munca cum imp. ?

buna ziua , va rog s-a ma ajutati sunt angajata cu norma de 4 ore la doua firme diferite, primesc ajutor social sub 150 din ambele parti se impoziteaza o data ? s-au aj. social indiferent de suma nu este impozitat ?

va multumesc mult!
Nu prea inteleg la ce va referiti? Ce ajutor social? Ajutoarele sociale sunt acordate de stat prin autoritatile publice locale, nu sunt acordate de angajator.

Explicati putin mai detaliat despre ce este vorba.
buna seara,
in legatura cu aj social (aj material) conf CCM se dau aj . pt deces, boli grave , operatii,
va multumesc mult.
Daca primiti din ambele parti acele „ajutoare sociale”, in ambele parti se impoziteaza.