avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... protectie minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

protectie minor

va rog sa imi spuneti unde ma pot adresa pt a rezolva urgent urmatoarea ...problema:am un copil de 6 ani ,care imi este incredintat prin hotarare judecatoreasca;fostul sot are dreptul la un anumit program de vizita...problema este ca ,de fiecare data cand aduce copilul acasa, il aduce bolnav
acum,de exemplu are ochii rosii si pavilionul unei urechi...am facut multe plangeri peste tot ,fara rezultat;
imediat trebuie sa ia iar copilul pt o saptamana...as vrea sa i se interzica asta cumva,legal...plus de asta acum cere si custodie comuna...
da-ti un sfat,va rog
multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters98997 , utilizator 15:09, 30 Decembrie 2012
Nu cred ca aveti sanse sa obtineti impotriva tatalui- interzicerea dreptului sau de a avea legaturi personale cu minorul pentru motivul mentionat.
Cu privire la situatia in care acesta va formula o cerere de incuviintare a custodiei comune, aceasta forma de exercitare a drepturilor parintesti este una legala, normala,.....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

O nelamurire(va rog nu ocoliti!!!) maveryck maveryck urmeaza sa divortez ,sotia doreste custodia copilului,daca ii acord custodia totala ma tem sa nu paraseasca tara impreuna cu fetita (3ani).poate face acest ... (vezi toată discuția)
Incredintare minor in urma divortului galaoan galaoan Buna ziua. Va rog sa ma lamuriti si pe mine in urmatoarea problema: in situatia divortului cu copil minor( divort in curs), in cazul in care copilul este ... (vezi toată discuția)