Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... protectie minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

protectie minor

va rog sa imi spuneti unde ma pot adresa pt a rezolva urgent urmatoarea ...problema:am un copil de 6 ani ,care imi este incredintat prin hotarare judecatoreasca;fostul sot are dreptul la un anumit program de vizita...problema este ca ,de fiecare data cand aduce copilul acasa, il aduce bolnav
acum,de exemplu are ochii rosii si pavilionul unei urechi...am facut multe plangeri peste tot ,fara rezultat;
imediat trebuie sa ia iar copilul pt o saptamana...as vrea sa i se interzica asta cumva,legal...plus de asta acum cere si custodie comuna...
da-ti un sfat,va rog
multumesc
Nu cred ca aveti sanse sa obtineti impotriva tatalui- interzicerea dreptului sau de a avea legaturi personale cu minorul pentru motivul mentionat.
Cu privire la situatia in care acesta va formula o cerere de incuviintare a custodiei comune, aceasta forma de exercitare a drepturilor parintesti este una legala, normala,.....