avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Teren intravilan curti , constructii ..
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Teren intravilan curti , constructii ..

Buna ziua , as dori sa cumpar un teren intravilan curti , constructii si as dori sa stiu daca a fost deja verificata existenta unor conducte de gaz , sau apa aflate pe el cind a fost trecut in categoria aceasta ? Doresc sa-l trec in intravilan industrial si sa construesc pe el si nu stiu daca mai este cazul sa-l mai verific si eu inainte de cumparare ... Multumesc anticipat pentru raspunsuri .
Cel mai recent răspuns: ContSters250994 , utilizator 16:14, 30 Decembrie 2012
Scoateti certificat de urbanism....
Probabil nu m-am exprimat bine , sau nu am fost inteles ....Certificatul de urbanism il voi scoate dupa cumpararea terenului . Intrebarile erau altele ...
Certifcatul de urbanism I'l puteti cere inainte, asa vedeti daca merita sau nu sa l cumparati aveti regimul juridic , economic si tehnic trecut acolo...nu stiu daca dvs intelegeti....ca eu am inteles si v am rasouns de prima data....
Prin acest certificat va puteti informa cat puteti construi pe acel teren in functie de limitele proprietatii si datele tehnice ale terenului cu planul de amplasament, inclusiv conducte...etc....

Deci.....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparare teren cu probleme pt constructie casa tripluX tripluX Buna seara! Vreau sa cumpar un teren intravilan 400 mp.de la o persoana care mi-a aratat ca si act doar un titlu de proprietate. A zis ca urmeaza sa faca ... (vezi toată discuția)
Vanzare teren cu vicii ascunse Daniel_2015 Daniel_2015 Buna ziua In anul 2014 am vandut doua parcele de teren intravilan iar recent s-a dovedit ca pe sub ele trece o teava de gaze, care anuleaza posibilitatea ... (vezi toată discuția)
Hala productie publicitara mirelahanganu mirelahanganu Buna ziua , Vreau sa cumpar o bucata de teren de aprox 500 mp . Inainte de a-l cumpara am inteles ca trebuiesc indeplinite niste conditii . Va rog sa-mi ... (vezi toată discuția)