Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permise preschimbare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permise preschimbare

buna ziua!vreau sa imi schimb si eu permisul.imi expira in 2015 sunt profesionist cat b c d e.ce trebuie sa fac sa beneficiez de inca 10 ani de valabilitate pana pe 19.01.2013?
multumesc!
platesti o chitanta la cec sau brd de 68 ron ,,apoi mergi la politie si il schimbi
~ Conținut șters la cerere ~
toti soferii trebuie sa si schimbe permisul sau doar cei care nu au permis tip european?