avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1748 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permise preschimbare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permise preschimbare

buna ziua!vreau sa imi schimb si eu permisul.imi expira in 2015 sunt profesionist cat b c d e.ce trebuie sa fac sa beneficiez de inca 10 ani de valabilitate pana pe 19.01.2013?
multumesc!
Cel mai recent răspuns: vipfigo , utilizator 16:03, 5 Ianuarie 2013
platesti o chitanta la cec sau brd de 68 ron ,,apoi mergi la politie si il schimbi
~ Conținut șters la cerere ~
toti soferii trebuie sa si schimbe permisul sau doar cei care nu au permis tip european?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Preschimbare permis conducere inainte de termen popo_acas popo_acas Buna ziua , Permisul meu expira in 2016 , dar vreau sa il schimb acum . Problema care o am este ca nu vreau sa platesc taxa si la ghiseu cind ajung [este ... (vezi toată discuția)
Preschimbarea permisului de conducere categoria b radubr radubr Permisul de conducere pe care il detin expira la data de 13.01.2017, acesta fiind emis in 13.01.2007. 1)Care este data maxima la care poate fi preschimbat ... (vezi toată discuția)
Preschimbare permis auto valabilitate milikutza milikutza Buna ziua, sotului meu ii expira permisul in anul 2015 - permis de profesionist.(tip vechi). El doreste schimbarea acestuia dar cand s-a dus la ghiseul de ... (vezi toată discuția)