avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 375 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... retinerea permisului pt 30 zile
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

retinerea permisului pt 30 zile

am permisul retinut pe 30 de zile din data de 19 dec 2012 , pentru parasirea locului accidentului,nu a fost de cat o zgaraitura , am avut dovada cu drept de circulatie 15 zile din 4 01 2013 pana la 3 02 2013 va fi retinut?? daca iau examenul acela 13 din 15. stie cineva daca l-am mai avut suspendat pana pe data de 18 06 2012 daca se mai adauga 30 de zile , normal de pe 18. 06 pana pe 19. 12 sunt 6 luni?? dar nu stiu cum calculeaza cei de la politie, va rog ma puteti ajuta
Cel mai recent răspuns: PROPIETARap , utilizator 21:24, 6 Ianuarie 2013
la intrebarea stie cineva daca l-am mai avut suspendat pana pe data de 18 06 2012
raspunsul este DA

exista o baza de date cu fiecare punctulet si cu fiecare depasire neregulamentarape care dvs o faceti si pe care politistii o constata- totul e trecut acolo
nu inteleg mare lucru din intrebare insa cred ca pentru zgarietura aia de care vorbiti, s a intocmit dosar penal

INFRACŢIUNI CONTRA DEMNITÃŢII Art. 217 Distrugerea
Distrugerea, degradarea ori aducerea în stare de neîntrebuinţare a unui bun aparţinând altuia sau împiedicarea luării măsurilor de conservare ori de salvare a unui astfel de bun, precum şi înlăturarea măsurilor luate, se pedepsesc cu închisoare de la o lună la 3 ani sau cu amendă.
in cazul dvs, dosarul va merge la parchet la un procuror desemnat unde va trebui sa mergeti umil si sa faceti o cerere pentru prelungirea dovezii, apreciez ca vi se va prelungi
altceva din mesaj... calculele dvs... nu le inteleg


Ultima modificare: Duminică, 6 Ianuarie 2013
PROPIETARap, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Distrugerea unui bun cu rea intentie bigica bigica Buna ziua! Am avut contract de inchiriere a unui spatiu (baraca si teren). Spatiul era dotat cu geamuri PVC, Usa, acoperis lemn, etc... Contractul a expirat in ... (vezi toată discuția)
Este sau nu infractiune prevazuta de art 217 c.pen.? IulianM IulianM Am o bucata de teren pe care doresc sa o vand unui dezvoltator imobiliar pentru constructia de locuinte , teren ce pana toamna trecuta era acoperit cu iarba si ... (vezi toată discuția)
Distrugerea de acte personale INFORMAT INFORMAT Va rog, daca stie cineva care este actul normativ care incrimineaza distrugerea de acte personale: contracte de casa, sau alte acte de importanta de catre ... (vezi toată discuția)