avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1922 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Recuperare diferenta taxa auto
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Recuperare diferenta taxa auto

Buna dimineata,

Pot solicita legal recuperarea diferentei pentru taxa de poluare achitata in anul 2010 pentru un autoturism Dacia Logan cumparat NOU in anul 2010 , pentru care am platit o taxa auto aproape dubla fata de cea care reiese din calculul pe baza noii legi, in ipoteza in care eu am platit aceasta taxa in anul 2010 iar in anul 2011 am instrainat autoturismul ?

In cazul in care pot recupera legal diferenta de bani, ce acte imi sunt necesare si care este procedura ?

Astept raspunsul Dvs.

Multumesc anticipat !

Cu stima,

Radu
Ultima modificare: Duminică, 6 Ianuarie 2013
ContSters275905, utilizator

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa poluare gabriel1958 gabriel1958 am cumparat in leasing un autoturism Dacia logan nou in 08 01 2011 si a trebuit sa platesc o taxa de 4852 lei ., taxa de poluare. acum doresc sa recuperez ... (vezi toată discuția)
Noua taxa auto doinamonica doinamonica Buna ziua. Doresc sa intreb urmatorul lucru: daca am platit taxa poluare in septembrie 2010 pentru un Logan nou, din fabrică, 2087 ron taxa de poluare, mai ... (vezi toată discuția)
Taxa auto andreas1969 andreas1969 am cumparat in 2007 un autoturism am platit taxa auto la un an am primit inapoi 1700 ron in loc de 3980ron cit am platit sa calculat asa zis numai diferenta ... (vezi toată discuția)