Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Recuperare diferenta taxa auto
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Recuperare diferenta taxa auto

Buna dimineata,

Pot solicita legal recuperarea diferentei pentru taxa de poluare achitata in anul 2010 pentru un autoturism Dacia Logan cumparat NOU in anul 2010 , pentru care am platit o taxa auto aproape dubla fata de cea care reiese din calculul pe baza noii legi, in ipoteza in care eu am platit aceasta taxa in anul 2010 iar in anul 2011 am instrainat autoturismul ?

In cazul in care pot recupera legal diferenta de bani, ce acte imi sunt necesare si care este procedura ?

Astept raspunsul Dvs.

Multumesc anticipat !

Cu stima,

Radu
ContSters275905, utilizator