avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... 1l vin ... peste 0.80 in sange?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

1l vin ... peste 0.80 in sange?

miercuri noapte am fost oprita de catre organele de politie la ora 2 .intre orele 22 si 2 am consumat 1l vin cu apa . la sectie am suflat in etilotest si a iesit 0.40?este pozibil ca in sange sa iasa peste 0.80?
Cel mai recent răspuns: gabytza2015 , utilizator 13:11, 8 Februarie 2009
va rog mult ajutati-ma si pe mine cu un raspuns.... se poate sa iasa in sange peste 0.80?
Este posibil. Depinde de virsta,greutate,inaltime,etc. Depinde si de organism. Ce mincati si cit alcool consumati de obicei.:console:
pey am 19 ani 1.60 si 78 de kg sunt chiar grasa consum de obicei alcool dar nu in cantitati mari si nici de data aceasta nu ma simteam ametita chiar de loc pot spune k nu se observa ca am baut vb coerent .... nu se observa doar ca miroseam.si cu 15 minute inainte sa suflu in etilotest am varsat oare are vre-o importanta?
Din pacate este chiar probabil sa iasa pe undeva pe langa 0,80...
Doua beri si 50g tuica 0,82 g alcoolemie 1,70 inaltime 66kg

Alte discuții în legătură

Dosar penal pentru alcool la volan adrian8484 adrian8484 Buna ziua,am cateva intrebari....In data de 16.05.2015 am fost oprit in trafic, in fiola am avut 0,62.In data de 10.02.2016 am fost chemat la politie pentru ... (vezi toată discuția)
Accident rutier fara victime umane, alcoolemie pib9746 pib9746 duminica spre luni in tp ce conduceam un autoturism pe un drum judetean din kuza oboselii am p[ierdut controlul volanului si am intrat intr,un pom..am intrat ... (vezi toată discuția)
Bună ziua.am consumat alcool până la 7 dimineața,după am ... Gabriel890 Gabriel890 Bună ziua.Am consumat alcool până la 7 dimineața,după am dormit până la 12.La 14 00 mi a ieșit 0,11 în etilotest.Mentionez ca am fost la inml in jur ... (vezi toată discuția)