Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... 1l vin ... peste 0.80 in sange?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

1l vin ... peste 0.80 in sange?

miercuri noapte am fost oprita de catre organele de politie la ora 2 .intre orele 22 si 2 am consumat 1l vin cu apa . la sectie am suflat in etilotest si a iesit 0.40?este pozibil ca in sange sa iasa peste 0.80?
va rog mult ajutati-ma si pe mine cu un raspuns.... se poate sa iasa in sange peste 0.80?
Este posibil. Depinde de virsta,greutate,inaltime,etc. Depinde si de organism. Ce mincati si cit alcool consumati de obicei.:console:
pey am 19 ani 1.60 si 78 de kg sunt chiar grasa consum de obicei alcool dar nu in cantitati mari si nici de data aceasta nu ma simteam ametita chiar de loc pot spune k nu se observa ca am baut vb coerent .... nu se observa doar ca miroseam.si cu 15 minute inainte sa suflu in etilotest am varsat oare are vre-o importanta?
Din pacate este chiar probabil sa iasa pe undeva pe langa 0,80...
Doua beri si 50g tuica 0,82 g alcoolemie 1,70 inaltime 66kg