Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarare venit realizat in anul 2012 ( PFA )
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarare venit realizat in anul 2012 ( PFA )

Este adevarat ca declaratia de venit realizat pe anul 2012 , formularul 200 nu se poate depune in momentul de fata?

Am fost astazi la DGFP Iasi sa depun declaratia 200 pentru 2012 si functionara de la ghiseu a refuzat sa-mi primeasca formularul 200 pe motiv ca nu mai este valabil si ca se schimba programul cat si metodologia de declarare.

Ce noutati trebuie sa stim in privinta declararii veniturilor din activitati independente?

Va multumesc
Nu a aparut inca formularul 200 pentru declararea veniturilor realizate in cursul anului 2012.