avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1621 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Declarare venit realizat in anul 2012 ( PFA )
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Declarare venit realizat in anul 2012 ( PFA )

Este adevarat ca declaratia de venit realizat pe anul 2012 , formularul 200 nu se poate depune in momentul de fata?

Am fost astazi la DGFP Iasi sa depun declaratia 200 pentru 2012 si functionara de la ghiseu a refuzat sa-mi primeasca formularul 200 pe motiv ca nu mai este valabil si ca se schimba programul cat si metodologia de declarare.

Ce noutati trebuie sa stim in privinta declararii veniturilor din activitati independente?

Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 12:29, 8 Ianuarie 2013
Nu a aparut inca formularul 200 pentru declararea veniturilor realizate in cursul anului 2012.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen d220 ardei2011 ardei2011 Am un PFA infiintat in luna mai 2012. Conform instructiunilor D220, ‐ contribuabilii care, în anul anterior, au realizat pierderi şi cei care, au ... (vezi toată discuția)
Este obligatoriu sã plãtesc impozit anticipat? yorkie yorkie Aș dori să îmi spuneți ce este cu acest impozit anticipat? Sunt PFA si am primit un plic de le Finanțe ca trebuie sa platesc impozit anticipat ... (vezi toată discuția)
I.i. declaratia 220 lady34 lady34 daca sunt i.i activ sportive , infiintata in 2012 martie trebuie sa depun declaratia 220 in acest an pana in 15 ian sau 30 ianuarie? (vezi toată discuția)